آیا ریختن اسپرم در دوران بارداری ضرر دارد یا خیر

آیا ریختن اسپرم در دوران بارداری ضرر دارد ؟

صد البته ریختن اسپرم در دوران بارداری ضرر ندارد پس می توانید در این ایام تحت نظر پزشک رابطه جنسی با همسرتان داشته باشید. آیا ریختن اسپرم در دوران بارداری ضرر دارد ؟

 

اسپرم در یک زن باردار کجا می رود؟

بسیاری از مردم نگرانند که اسپرمی که در حین رابطه جنسی انزال می شود به نوعی روی کودک در حال رشد آنها تأثیر بگذارد یا اینکه با داشتن رابطه جنسی به کودک خود آسیب برساند. ( یک نظرسنجی در سال 2014 نشان داد که 80٪ از مردان نگران بودند که فرزند آینده خود را در اثر نفوذ به مادر آسیب ببینند.)

اگر در حال حاضر چنین احساسی دارید، می توانید یک نفس راحت بکشید. منی و اسپرمی که در طول رابطه جنسی نفوذی واژینال در واژن ته نشین می شود به کودک آسیبی نمی رساندبیشتر آن به سادگی از طریق دهانه واژن از بدن خارج می شود.

پس پاسخ به این سوال که آیا ریختن اسپرم در دوران بارداری ضرر دارد واضح است : به هیچ عنوان

به لطف جفت ، کیسه آمنیوتیک و پلاگ مخاطی که دهانه رحم را پوشانده است، کودک شما دارای یک سیستم حفاظتی است که در مورد آنچه داخل و خارج می‌ماند بسیار مشخص استعلاوه بر مسدود کردن اسپرم، کودک در حال رشد شما از تماس با آلت تناسلی همسرتان محافظت می‌شود – مهم نیست چقدر عمیق باشد.

آیا زن باردار می تواند فرزند دیگری را باردار کند – آیا ریختن اسپرم در دوران بارداری ضرر دارد ؟

علاوه بر این که بتوانید در یک بارداری کم خطر به جایی که اسپرم شما می رود آرامش داشته باشید، ممکن است از دانستن اینکه احتمال باردار شدن مجدد برای یک زن باردار بسیار بعید است، راحت شوید.

به بیان ساده، سوپرفاتاسیون بارداری است که پس از شروع بارداری دیگری شروع می شود.

دیوانه به نظر می رسد؟ سوپرفرتاسیون در انواع پستانداران دیگر به خوبی ثبت شده است اما به دلایلی در انسان بسیار بعید است. در حقیقت، کمتر از 10 مورد در ادبیات پزشکی گزارش شده است.

ابتدا یک زن برای باردار شدن باید تخمک گذاری کند و فرآیند تخمک گذاری اساساً در طول بارداری به دلیل ترشح برخی هورمون ها متوقف می شود.

دوم، حتی اگر یک زن باردار تخمک گذاری کند، اسپرم باید به آن تخمک برسد. اما به لطف پلاگین مخاطی، اسپرم از رسیدن به تخمک در اوایل بارداری جلوگیری می کند. (در حالی که این هدف اصلی پلاگین مخاطی نیست، خواص مسدود کننده باکتری و عفونت آن روی اسپرم نیز کار می کند.)

ثالثاً، برای اینکه حاملگی قابل قبولی رخ دهد، تخمک بارور شده باید با موفقیت در رحم کاشته شود. این نیاز به تعادل هورمونی دارد که معمولاً در دوران بارداری یافت نمی شود.

با توجه به همه این عوامل، سوپرفتاسیون یک احتمال بسیار نادر است. به محض اینکه بارداری قابل قبولی ایجاد شد، بدن شما نسخه خود را از علامت “بدون جای خالی” آویزان می کند